Vystupování z komfortní zóny

25. 3. 2024   Mgr. Petr Hlušička

V poslední době se hodně zmiňuje význam vystoupení z komfortní zóny jako klíče k osobnímu a profesionálnímu růstu. To platí zejména v zaměstnání, kde se stále měnící prostředí a dynamické pracovní vztahy vyžadují schopnost adaptace a inovace.

Zvládání konfliktů

18. 12. 2023   Mgr. Petr Hlušička

Řešení konfliktů v pracovním prostředí je nejen nezbytnou, ale často nepříjemnou součástí práce vedoucího. Přestože podstata konfliktů může být různá, od každodenních sporů ohledně pracovní náplně až po vyjednávání o obchodních strategiích, tak nároky na vedoucího zůstávají podobné.

Kariérní neúspěch a růstové myšlení

4. 12. 2023   Mgr. Petr Hlušička

Pracovní neúspěch je často považován za zlom v kariéře, který nám může otřást sebedůvěrou a snížit naši hodnotu. Naše přirozená instinktivní reakce může vést k tomu, že se příliš soustředíme na negativa a pochybnosti o sobě. Neuvažujeme nad tím, že se naopak jedná o cennou zkušenost a výhodu.

První pomoc bezhlavému týmu

30. 10. 2023   PhDr. Vojtěch Bednář

Dvacetičlenný pracovní tým přišel ze dne na den o svého vedoucího. Jeho funkci převzal titulárně „druhý v pořadí“, ale ten nemá zkušenosti ani představu, co dál.

Komunikace se zaměstnanci

23. 10. 2023   Mgr. Petr Hlušička

V rámci doby mohou pro firmu nastávat období, kdy je komunikace se zaměstnanci klíčová. A to jak ve smyslu předávání důležitých informací směrem dolů, zjišťování aktuálního stavu směrem nahoru, tak případné eliminaci nežádoucích vlivů nebo eliminaci negativních dopadů z vnějšku. Zásadní roli přitom nesehrávají komunikační kanály typu intranet, nástěnka nebo e-mailová sdělení, ale konkrétní vedoucí pracovníci.

Souvislost mezi duševním zdravím a produktivitou na pracovišti

18. 9. 2023   Mgr. Petr Hlušička

Jak byste dnes ohodnotili své duševní zdraví na stupnici od 1 do 10? Jednička znamená, že je v krizi, a desítka, že je úžasné. Je pravděpodobné, že jen málokdo z nás by se hodnotil na horní hranici. Jaký to má dopad na náš pracovní život?

Návrat do práce

4. 9. 2023   Mgr. Petr Hlušička

Léto je za námi, a návrat do pracovního režimu je v plném proudu nebo už za námi. Pro mnoho z nás může být tato fáze trochu obtížná, zejména pokud jsme si užívali zasloužený odpočinek, plný sluníčka, dobrodružství a relaxace. Jak ale tento návrat do reality zvládnout a udržet si nově nabitou energii.

Proč je pro nás dovolená důležitá

26. 6. 2023   Mgr. Petr Hlušička

Dlouhodobý a chronický stres může mít negativní dopad na naše tělo a duševní zdraví. V hektickém pracovním prostředí je důležité rozpoznat varovné příznaky stresu a najít způsoby, jak ho udržet pod kontrolou. Jedním z nejúčinnějších způsobů, jak se vyrovnat se stresem, je vzít si dovolenou.

Růstové myšlení

29. 5. 2023   Mgr. Petr Hlušička

V dnešním dynamickém a neustále se vyvíjejícím pracovním prostředí je klíčové přijmout nový přístup k rozvoji zaměstnanců. Jde o přístup, který je založen na růstovém myšlení (growth mindset). Tedy schopnosti neustále se učit, rozvíjet a vylepšovat. Růstové myšlení přináší mnoho výhod jak zaměstnancům, tak i organizaci jako celku. V tomto článku si přiblížíme význam růstového myšlení v pracovním prostředí a jak ho můžete podporovat ve své organizaci.

Ruší firmy Homeoffice?

27. 2. 2023   PhDr. Vojtěch Bednář

Když pandemie koronaviru vyhnala ohromné množství THP zaměstnanců z kanceláří na homeoffice, říkalo se, že už je to navždy. Zatím žádné navždy ale netrvalo věčně a nyní svět vzdálených pracovních míst pomalu končí.


© 2024 Firemní sociolog | ISSN 1805-6520